to top

Bebek Bakımında Islak Mendil Zararlı Mı?

Her anne bebeğini en sağlıklı şekilde büyütmek ister. Zaten henüz dünyanın düzenine alışık olmayan bebek bir de zararlı ürünlerle tanışınca sorunlar başlar. Burada anne adaylarının bilmesi gereken en önemli detay aslında paketlenmiş ve raf ömrü olan hemen her ürünün doğallıktan uzak olduğudur.

Eskiden anneler bebek bezi yerine bebeği toprağa belerlermiş. Düşünün ne kadar da sağlıklı bir yöntem. Bebekte ne gaz problemi kalır, ne şişkinlik, ne de kötü enerji. Vel hasıl ıslak mendiller de öylesine bebeğinizi tahriş eder ki iki dakikalık yıkama işlemi diye aylarca tahriş olmuş cilt için uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Her defasında belki yıkamak zor gelebilir kabul ediyoruz. Fakat bunun için aldığınız küçük bir kap ve pamukla da bu sorunu çözmeniz mümkün. Kabın içerisine her defasında ılık su koyun ve pamukla silin bebeğinizin narin poposunu.

Islak mendilleri özellikle bebeklerin yüz ve boyun bölgelerini hele de ağızlarını temizlemek için asla kullanmayın. Bu bölgelerde tahriş popodan daha fazla olacağı için daha tehlikelidir. Ayrıca pişik kremleri yerine bebeğinizin cildinde saf zeytinyağı kullanmanızı öneririz.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.