to top

Başarılı İkinci Evlilikler İçin İhtimallerin Artırılması

Boşanma oranları uzun süredir abartılmıştır ve evlenmelerde 25 yaşın üzerinde olan daha eğitimli çiftler için boşanma oranı muhtemelen sadece yüzde 30’dur. İkinci evliliğe ilişkin veriler şu anda çok sınırlı olsa da, erken işaret, sık sık dile getirilen yüzde 60’lık boşanma oranının da büyük bir abartı olması ve ikinci evlenme için boşanma oranlarının ilk evlenme sayılarından daha yüksek olmamasıdır.Ancak istatistiklerden bağımsız olarak, yeniden evlenme kararında çok fazla kaygının gömülü olduğu da açıktır. Boşanmış bireylerin çoğu, bir kez evliliğe “başarısız” olduklarını düşünür ve genellikle “başarısız” olabileceği düşüncesinde dehşete kapılırlar.

 

İlk Evliliğin Niçin Sona Erdiğini Anlamak

Bu, her boşanma geçiren kişi için kritik bir adımdır ve bir arada bulunma ya da birlikte kalma olasılığı olmadığında bile boşanma danışmanlığını şiddetle tavsiye etmemin bir nedenidir. Birbirinizle niçin evlendiğinizi ve güven, arkadaşlık ve sevginin kaybına yol açan neyin analiz edildiğini öğrenmeniz gereken çok şey var (evliliğin başlaması için bu vakıf olduğu varsayılarak).Bazen baştan beri bir uyumsuzluk içerisindesinizdir  ama daha çok, aşık olmanın gerçek bir duygusu ve en iyi arkadaş ve sevgili olma deneyimi vardır. Bunu değiştirmek için ne oldu? Bu soruya verilecek cevaplar, yeni bir ortağın içinde aramanız gereken şeylerin yanı sıra, ne tür kişisel meseleleriniz için ihtiyacınız olabileceği hakkında değerli bilgiler sağlayacaktır.Bir ilişkinin, hepsinin kısa bir makalede ele alınamayacağının ayrılmasının neden olabileceği pek çok neden var. Ancak bazı konular kesinlikle diğerlerinden daha yaygındır. Muhtemelen en yaygın olanı, hepimizin bir dereceye kadar taşıdığımız yetersizlik, utanç ya da suçluluk duygularıdır.

İkinci Evliliğe Acele Etmeyin

Araştırma, ilişkinin bir yaşından küçük olması durumunda ikinci bir evlilikte boşanmanın daha muhtemel olduğunu göstermektedir. Bu, klişenin kurgudan daha çok gerçek olabileceği durumlardan biridir. Genel olarak ribaund ilişkisi olarak adlandırılan şeyden bahsediyorum ve popüler algı bunun bir hayır olmasıdır.

 

Aileleri Karıştırma ve Eski Eşlerle İlişkiler

Biriniz ya da her ikiniz de önceki bir evliliğin çocuklarını bu yeni ilişkiye getiriyorsa, kapsamlı olarak yazılan zorlu konular ortaya çıkar. Ayrıca, eski eşlerle devam eden çatışma, ikinci bir evliliğe potansiyel olarak zarar verebilir. Çocuklarla ilgili olarak, bir anahtar çocukların yeni ilişkiye girmesini kolaylaştırır ve doğal, zorlanmamış bir şekilde bir bakım bağının oluşması için yeterli zamanın olmasına izin verir. Bazen gerçekleşmez ve olması gerektiği gibi kabul edilmesi gerekir.

İnançlarınızı ve Değerlerinizi Makul Olarak Hizaladığınızdan Emin Olun

İkinci bir evliliğe giden önemli bir potansiyel avantaj, her bir iş ortağının daha yaşlı olması, daha fazla yaşam tecrübesi olması ve kendileri için neyin önemli olduğuna dair daha iyi bir fikre sahip olması gerektiğidir. (Eğer yeni aşk ilginiz hala onun kimliğini araştırıyorsa, en iyisi kapının başına geliyor!) Böylece dinin hayatınızda oynadığı rol, parayla başa çıkma biçiminiz, disipline stilleri ile birleştirilmiş daha çok çocuk isteme, genişletilmiş ailenin rolü, dış çıkarların ve arkadaşlıkların rolü, cinsiyet rolleri, cinsel ihtiyaçlar ve tercihler hakkındaki görüşler ve iletişim stilleri, derinlemesine tartışılması gereken tüm önemli konulardır. Sadece birbirlerinin değerlerinin ne olduğunu değil, evlilikteki bir partnerin bu inançlardan ve kritik olan ihtiyaçlardan gelen beklentilerini bilmek değildir.

 

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.