to top

Balık Kesim Gelinlik Modelleri

Balık model gelinlikler tam balık ve yarım balık olmak üzere ikiye ayrılırlar.
Tam balık gelinliklerin en belirgin özelliği vücudu dizlere kadar sımsıkı sarmalarıdır. Dize kadar sıkıca tüm vücuda oturan gelinlik dizlerden sonra denizkızı kuyruğu gibi genişler.
Yarım balık gelinlik modelleri ise vücudu dize kadar değil, kalçanın bitişine kadar sımsıkı saran modellerdir. Tam balık gelinliklere göre kullanımı ve hareket etmesi daha kolay bir modeldir.

Genellikle ince yapılı uzun boylu gelin adaylarına uygun olsa da tam ve yarım olmak üzere de vücut tipi tercihinde değişkenlik gösterirler.

Tam balık modelini tercih edebilmek için uzun bir boya, ince bir bele, düzgün kalçalara, kalkık bir popoya ihtiyacınız olacak. Yani kum saati vücut tipindeki gelin adaylarına şiddetle öneriyoruz.

Yarım balık gelinlik modelleri, tam balık kadar mükemmeliyetçi değildir. Taşıması tam balık kesime göre daha kolay olduğundan yarım balık gelinliklerini özellikle atletik vücut tipine sahip olanlara önersek de orta-uzun boylu, balıketli gelin adayları da bu modeli korse kullanarak tercih edebilir. Çünkü yarım balık, tam balık modellere göre fazlalıkları kamufle eder ve vücuda dengeli bir görünüm sağlar.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.