to top

Anti – aging gıdalarla beslenin yaşlanmayı unutun

Anti – aging beslenme şekli kısa sürede cildi gerginleştirip, pürüzsüzleştiriyor.

Yalnız bir ürün ile anti-aging etkisini yakalamak yanlıştır. Cildin vazgeçilmezi olan vitamin, mineralleri doğal yollarla almıyor, eğer ki yeterince su içmiyorsak istediğimiz kadar muhteşem kremler kullanalım iyi sonuç almamız mümkün değildir.

Cildinize değer vermek için asla geç değildir, sadece uygulayacağınız prensipler yıllarca size fayda kazandıracaktır. Teninize ne kadar bakarsanız cildiniz o kadar az zarar görür, 40’lı ve 50’li yaşlarda sağlıklı görünebilir, cildinizi yumuşak ve parlak yaparak yavaş yaşlanarak güzel bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Anti-aging için mümkün olan, en iyi organik yaşlanmayı önleme bilincine sahip olmak için bilmeniz gereken kuralları öğrenmek.

Cildinizin yaşlanma seyrini yavaşlatmak için; iyi bir uyku, düzenli beslenme ve güneş ışınlarından korunarak cildinizi iyi şekilde görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cildinizin gençliğini ve güzelliğini korumak için bilinir ve doğal ürünler kullanmaya özen gösterin.

Cildinizin sıkı kalması için en iyi anti-aging vitaminler:

-A vitamini
Tatlı patates, havuç, ıspanak, şalgam, pazı, kabak, marul, lahana, kavun, dolmalık biber, maydanoz, brokoli, kuşkonmaz, biber, domates, fesleğen, papaya, karides, yumurta, Brüksel lahanası, greyfurt (pembe / kırmızı)

-B3 vitamini
Ciltte nemlenmeyi artırır, kızarıklığı azaltır, güneşin zararlı etkilerinden koruma sağlar. B3 vitamini cildin dış koruyucu tabakası olan seramidlerin ve yağ asitlerinin oluşumunu artırdığı saptanmıştır. Kuru ve hassas ciltler için muhteşem bir nem dengesi sağlar.

Dana eti, tavuk, brokoli, mantar, karnabahar, balık, havuç, pirinç, peynir, fıstık, makarna, yumurta, balık, süt, patates, ekmek ve domatestir. Doktorlar 40 çeşit türde B vitamini olduğunu söylemektedir. Bunların hepsi suda erir. Vücutta depolanmaları çok zordur. Bu nedenle B vitaminleri günlük olarak tüketilmelidir.

-Seramidler
Seramitler cildin dördüncü katında bulunan doğal bileşenlerdir hücre aktivitelerini düzenleyerek ciltte nem tutulmasını sağlar. Seramitlerin azalması ciltte iltihaplanma ve kırışıklıklara neden olur.

-E Vitamini
Vücudumuz E vitaminini alamaması, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunamamasına ve vücudumuzda bulunan serbest radikallerin hücre yapısına zarar vermesine neden olabilir.

Cildi korur, güneş lekelerini düzeltebilir, kuruluğu önleyerek cildi nemlendirir, antioksidanlarla birlikte kullanıldığında muhteşem sonuçlar alınır.

Ayçekirdeği, badem, ıspanak, pazı, karalahana, toz acı biber,kuşkonmaz, buğday tohumu yağı, fındık yağı, badem yağı, aspir yağı, sarımsak, yerfıstığı, fındık, zeytinyağı, yulaf yağı, soya yağı, fesleğen, kuru kayısı, brokoli, havuç, domates, keten tohumu yağı, Brüksel lahanası.

-Hyaluronik asit
Cildin elastikliğini arttırır, nem kazandırır ve pürüzsüz olmasını sağlar. Hyaluronik asit, vücudumuzun her bölümde ve dokusunda bulunur. Ciltte oluşan iltihap tahriş gibi durumların ortadan kalkmasında etkisi çok büyüktür.

Tavuk, et suyu, kırmızı et, patates, nişasta içeren sebzeler, limon, elma, muz, yeşil biber, portakal, şeftali, armut, soya ürünleri.

-K Vitamini
K vitamini kılcal damar görünümlü ciltlerin bakımında çokça etkili bir vitamindir. Gözlerin altındaki koyu halkaları azalttığı yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır.

Fesleğen, ıspanak, adaçayı, taze soğan, kekik, brokoli, Brüksel lahanası, kara lahana.

-Peptitler
Peptitler, uzun veya kısa zincirli amino asitlerden oluşan proteinlerdir, hücrelere nasıl işlev yapacaklarını yani kolajen tabakasının düştüğünde üretmesi gerektiği sinyali gönderir. Bazı peptitlerin kasları gevşeterek mimik kırışıklıklarını en aza indirgediği söylenir.

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.