Home / Sağlık  / Kadın Sağlığı  / Adet Düzensizliği Neden Olabilir?

Adet Düzensizliği Neden Olabilir?

Bir kadında tüm hormonal sistemi işleten mekanizma beyinden başlamaktadır. Yumurtalık hormonları üretilir, rahim duvarları kalınlaşır. Beyindeki bu sistemi başlatan mekanizma üzerinde her türlü etken, stres, ruhsal problemler, mevsim değişiklikleri, uzun uçak seyahatleri, kadını etkileyebilecek her

Bir kadında tüm hormonal sistemi işleten mekanizma beyinden başlamaktadır. Yumurtalık hormonları üretilir, rahim duvarları kalınlaşır. Beyindeki bu sistemi başlatan mekanizma üzerinde her türlü etken, stres, ruhsal problemler, mevsim değişiklikleri, uzun uçak seyahatleri, kadını etkileyebilecek her çeşit hadise adet düzenini değiştirebilmektedir.

Hormonlardaki problemler, yumurtlama hadisesinin olmaması, yumurtlamadaki problemler, polikistik over hastalığı ve yumurtalıklarda minik kistler regl düzensizliklerine sebep olabilmektedir.

Bunların haricinde en mühim sebep, bu hormonal etmenleri dışladıktan sonra araştıracağımız organik problemlerdir. Rahimdeki miyomlar, rahim iç tabakasında yerleştiyse adet düzensizliğine sebep olabiliyor. Diğer miyomlar da regl düzensizliğine neden olabiliyor. Elbette kistleri de unutmamak gerekiyor.

Review overview
NO COMMENTS

Sorry, the comment form is closed at this time.