to top

2018’in En Çok Aranan Kitapları

2018 Bahar ayının en çok arananlar listesinin ilk 3’ü açıklandı. Bloom’te Meg Wolitzer ve Michael Ondaatje’den oluşan birçok yeni başlık var; şair ödüllü Tracy K. Smith’den şiir; ve Michelle Dean’in grup biyografisi, Robin Williams’ın hayatı üzerine bir kitap ve Pulitzer Ödülü sahibi Gregory Pardlo’dan bir anı da dahil olmak üzere kurgusal olmayanlar başta yer almak üzere bir çok kitap severler bir arada buluştu.

Su Wade : Tracy K. Smith (3 Nisan)

Pulitzer ödüllü olan ABD şairi yeni koleksiyonunu İç Savaş döneminden kalma belgelerle, köleliğin kurtulan hikayeleriyle, göçmen ifadelerini ve günümüz bozulmasını çağırarak anlatmıştır. Amerika’da kişisel tecrübesiyle, hem tarihi hem de samimi hisseden bir işte bir araya getirilmiştir.

 

Zehirlenme ve Sonuçları : Leslie Jamison  (3 Nisan)

Jamison son derece kurgusal olmayan betimlemeleriyle  (kaçak best-seller sonrasında Empati Sınavlar) yazarın alkolizm ile deneyim ve kazanım ve bağımlılık edebiyatının tarihini keşfetmeye, daha akademik takibi niteliğindedir .Genç bir yazma öğrencisi olarak ona ilham veren büyük yazarlar (ve sarhoşlar) aracılığıyla bu eseri ortaya sunmuştur.

Sharp, inkar edilemez bir niteliği paylaşan 10 kadını bir araya getiriyor: onların keskinliği, yazılarının kaldığı “düşüncenin doğruluğu ile hızlı bir şekilde kesiliyor” zekâ. ”Bunlar arasında Dorothy Parker, Hannah Arendt, Mary McCarthy ve Joan Didion var; dekanın kendisi akıllı, canlı ve dürüst eleştirisi ile bilinir.

 

Amerike da Hava Trafiği :Gregory Pardlo(10 Nisan)

 


Pardlo’nun anı, kişisel ve aile tarihini, karanlığa ve erkekliğe dair tarihi bir eleştiriyle harmanlayan bir ustalık eseridir. Pulitzer Ödülü sahibi yazar, babasının 1981 tarihli ünlü hava trafik kontrolörleri grevindeki rolünü kullanır ve bu ölçeğin sadece büyük anılarının neler yapabileceğini yönetir: Amerika hakkında da kendisi hakkında bir hikaye anlatır.

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.