to top

2017 Gelin Makyajı Önerileri

İnsan hayatının en önemli ve özel günleri doğum düğün ve ölüm günleridir. Eğer o özel günlerden birisi olan düğün günü geldi çattı ise prensesler gibi görünmek senin de hakkın. Fakat bunun için makyajına dikkat etmelisin. Doğru makyaj senin düğün gününde kusursuz görünmeni sağlar. Göz alıcı düğün makyajı için önerilerimize kulak vermelisiniz.

Düğün günün uzun ve yorucu olacaktır. Bu nedenle danstan, eğlenceden dolayı makyajının akması kaçınılmaz olur. Gecenin ilerleyen saatlerinde akmış göz makyajıyla gezmek istemiyorsan tabiki makyajını garantiye almalısın. Bu nedenle göz ve ten makyajında mutlaka primer kullanmanı öneriyoruz. Primer, makyajı daha kalıcı hale getirecektir. Bunun yanı sıra göz makyajında kullanacağın ürünlerin su geçirmez (waterproof) olmasına dikkat edin. Su geçirmez makyaj malzemelerinin en güzel yanı ise terlediğinde dahi bozulmayacak olmasıdır.

Yıllar sonra da düğün fotoğraflarına bakacaksınız. Bu nedenle hiçbir zaman modası geçmeyen sade makyajı tercih etmelisiniz. Doğal makyaj için ise dikkat etmen gereken detay renkli göz makyajından uzak durman olacaktır. Açık pembe veya açık toprak renkleri düğün makyaj için ideal.
Bunun yanı sıra ıslak ten görünümünü de tercih edebilirsiniz.Bu ten seni daha enerjik ve taze gösterecek.
Dudaklarında ise iddialı renkler tercih etmek yerine nude veya açık şeftali tonlarını kullanabilirsin. Saten bitişli rujlar, risk almanı engelleyecektir. Çünkü koyu ve iddialı göz ve dudak makyajı ileride sizin pişman olmanıza neden olabilir.
Her yüz tipine her makyajı yapmak doğru olmaz. Makyaj yaparken yüz hatlarına uygun olanı tercih etmelisin. Örneğin, kontür uygulamasıyla yüz hatlarında neyi gizlemek istediğine veya hangi bölgeleri ön plana çıkartmak istediğine karar ver veya elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak için strobing tekniğinden yardım al.
Cilt tipinin de bilmen gerek mesela, yağlı bir cilde sahipsen mat bitişli fondöten kullanmalısın. Yağlı ciltliler fondötenini transparan pudrayla sabitleyerek gün içindeki parlamaları önleyebilirler. Kuru cildin varsa ıslak bitişli fondötenler kullanarak daha sağlıklı bir ten görünümü yakalayabilirsin.
Düğünden önce cildini bolca nemlendirmeyi de unutmamalısın.
Son olarak makyaj sabitleme spreyi sıkarak makyajını gece boyu koruyabilirsin!

zeynep

Sorry, the comment form is closed at this time.