to top

20 Yıldır çölde yalnız yaşayan adam

20 yıl boyunca ıssız bir adada yaşayan gerçek bir Robinson Crusoe, terörist saldırılar hakkında endişelenmemesi gerektiğine seviniyor.

Eski milyoner David Glasheen, 1987 yılının Mayıs ayında borsa kazasında kaybettikten sonra Mayıs 1997’de Kuzey Doğu Avustralya’da bulunan pastoral Restorasyon Adasına taşındı.

Ünlü milyoner aslında 27 milyon dolar olan eski altın madenciliği kralı ve mülk mucidi olmasına rağmen uzun zamandır sadece sadık köpeği Polly ile ahşap bir plaj kulübesinde yaşıyor.

Ancak sınırlı elektrik, tatlı suya ve ölümcül yaban hayatına karşı düzenli savaşlara maruz kalmasına rağmen, sakallı sürgün, adada kendisinin daha güvenli olduğunu belirterek bu konuda oldukça ısrarlı tavırlar sergiliyor.

Bir açıklamasında “Burada yılanlar, örümcekler ve timsahlar var ama terörist saldırılarını duyduğunuzda dünyanın diğer bölgelerinden daha güvenli “demiştir.  Ve devamında “Burayı seviyorum çünkü güvenliğim var, kaç yaşında olursanız olun ve ne kadar sert olursanız olun hala saldırıya gidilmeyeceğini bilerek yatağa gitmek istiyorsunuz.” açıklamasını yaparak bir kez daha güvenli olduğunun vurgusunu yapmıştır. Sidney’in Kuzey Plajlarında bir İrlandalı aileye dünyaya gelen kendi kendine yeten David, “yeryüzü cenneti” doğal cenneti olmaktan ziyade hiçbir yerde bulunmadığını ekledi.

“Buraya geldiğimde paradan bıktım – para insanları hasta yapan şeydir – ve evliliğim bu yüzden parçalanmıştı.Ama kendi başınayken, akıllı konuşmayı ve diğer insanların fiziksel temasını özlüyorsun.” açıklamalarında bulundu.Daha öncelerinden beri , adada bir otel kompleksi geliştirmeyi planlamış, ancak bunun yerine küçük ve çevre dostu olan  kar amacı gütmeyen bir sağlık merkezi inşası yapmak istiyor.

 

 

 

Aysegul

Sorry, the comment form is closed at this time.